Αγώνας Γυναικών ΑΟ Θρίαμβος ΧαΙδαρίου-ΑΣ Ηλιούπολης 3-0

Την ήττα γνώρισε η ομάδα μας απέναντι στον ΑΟ Θρίαμβο Χαϊδαρίου στον εκτός έδρας αγώνα της 13ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Β’ Εθνικής Γυναικών. Παρά το μουδιασμένο ξεκίνημα και το αρχικό 8-2 για την ομάδα του Χαϊδαρίου, οι φιλοξενούμενες αντέδρασαν και πήραν το προβάδισμα στα μέσα του σετ, αλλά στη συνέχεια μίλησε η εμπειρία της Γκολφινοπούλου που με πολύ καλές επιλογές βοήθησε τις γηπεδούχες να κάνουν το 25-21 και το 1-0 σετ.

Στο 2ο σετ συνεχίστηκε η κόντρα, με τις ομάδες να πηγαίνουν χέρι –χέρι μέχρι το τέλος του σετ, εκμεταλλευόμενες αμφότερες τα λάθη σε μπλοκ και άμυνα. Στο 24-24, η Πάτα με μια δυνατή επίθεση και ένα μπλοκ, έκανε το 26-24 για την ομάδα του Κώστα Νικηφορίδη και το 2-0 σετ.

Η ίδια εικόνα και στο 3ο σετ, με την ομάδα μας να δίνει αρκετούς πόντους απο λάθη στην επίθεση και την ομάδα του Θριάμβου από λάθη στην άμυνα. Η είσοδος της Κοντολέων στη θέση της Κουμβάκη, έδωσε ενέργεια στην ομάδα αλλά αυτό δεν ήταν αρκετό για να φέρει την κατάκτηση του σετ. Το τελικό 25-19 έδωσε τη νίκη με 3-0 στην ομάδα του Θριάμβου.

Για τις γηπεδούχες ξεχώρισαν οι Γκολφινοπούλου, Μπαλδώκα, Ζώρζου, ενώ λύσεις έδωσε και η Πάτα σε καίρια σημεία.

Απο τον ΑΣ Ηλιούπολης, ξεχώρισε η Γωγούσου με 15 πόντους και η Βλασερού με 13, ενω η Λιαρομάτη κάνοντας πολύ καλή ανάπτυξη του παιχνιδιού, συμπλήρωσε άλλους 7 πόντους.

Με παράπονα και από τις δυο ομάδες η διαιτησία των Μεταξά-Μαριδάκη.

ΑΣ Ηλιούπολης (Κερκινές): Λιαρομάτη 7 (4/5 επ., 3 άσοι), Κουμβάκη 5 (5/16 επ., 52% υπ.), Βαγγή 2 (1/10 επ. 1 μπλοκ), Μαυρογένη 2 (1/8 επ., 1 μπλοκ), Βλασερού 13 (13/30 επ., 68% υπ.), Γωγούσου 15 (12/38 επ., 1 άσος, 2 μπλοκ), Κουμούτσου (λ.-60%), Μπογιατζή (λ) (Κοντολέων 2 (2/5 επ., 57% υπ.), Παπαχρήστου.

received_245875019464156

Τα υπόλοιπα αποτελέσματα της 13ης αγωνιστικής :
ΑΠΣ Άμιλλα – ΑΕ Αίολος Ταύρος 0-3
ΑΟΝΣ Μίλων – ΔΑΣ Δραπετσώνας 3-0 (25-23, 25-23, 25-14)
ΓΑΝΣ Ίρις – ΑΟ Πήγασος Χαϊδαρίου 3-0
ΑΟ Αστέρας Νίκαιας – ΑΠΣ Αλίμου 3-1
ΑΟΝ Αργυρούπολης – ΑΟ Ένωση Ιλίου 2-3 (22-25, 18-25, 25-14, 25-12, 8-15)

Αγώνας Vintage Γυναικών ΑΣ Ηλιούπολης – SAB 0-3

Για την 8η αγωνιστική του Πρωταθλήματος VINTAGE Γυναικών, η ομάδα μας ηττήθηκε με 3-0 από την πρωτοπόρο του Β’ Ομίλου, SAB, στο Κλειστό Γυμναστήριο του 5ου Δημοτικού Σχολείου Ηλιούπολης.

Α.Σ. ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (Γιώργος Κερκινές) Θεοδώρου Μαρκέλλα (αρχηγός), Σιάτρα Βάνα, Μανιάτογλου Σοφία, Σούσουλα Λία, Ειρήνη Σαχινίδου, Ελένη Κορρέ, Βαρβάρα Νικητίδου,Μαρία Λαγού, Χιώτη Ηλιάνα, Χοβαρδά Αφροδίτη, Βλάνδου Μαρία(λ).

Αγώνας Γυναικών ΑΣ Ηλιούπολης-ΑΠΣ Άμιλλα 3-0

Με νίκη ξεκίνησε τον δεύτερο γύρο η ομάδα μας, η οποία για την 12η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Β’ Εθνικής Γυναικών, νίκησε με 3-0 την αντίστοιχη ομάδα ΑΠΣ Άμιλλα στο Α’ Κλειστό Ηλιούπολης.
Τα σετ: (25-6, 25-17, 25-10)

Α.Σ. ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (Γιώργος Κερκινές):Σταυρούλα Λιαρομάτη (αρχηγός), Άννα Παπαχρήστου, Κουμβάκη Άννα, Δώρα Βαγγή, Μυρτώ Ξοφάκη, Μαυρογένη Ειρηάνα, Νάντια Χρυσομαλλίδη, Γιώτα Βλασερού, Κοντολέων Κατερίνα, Γωγούσου Ιωάννα, Σαββοπούλου Θάλεια, Μπογιατζή Χριστίνα (λ), Κουμούτσου Ναταλία (λ).

fb_img_1547140168218

Τα υπόλοιπα αποτελέσματα της 12ης αγωνιστικής :
ΔΑΣ Δραπετσώνας – ΑΟ Θρίαμβος 3-2 ((25-17, 20-25, 23-25, 25-22,15-8)
ΑΟ Πήγασος Χαϊδαρίου – ΑΟΝΣ Μίλων 3-1 (25-20, 25-21, 21-25, 25-23)
ΑΠΣ Αλίμου – ΓΑΝΣ Ίρις 3-1
ΑΟΝ Αργυρούπολης – ΑΟ Αστέρας Νίκαιας 3-2
ΑΟ Ένωση Ιλίου – ΑΕ Αίολος Ταύρος 3-1

Ευχές

Θερμές ευχές από τον Πρόεδρο, το Δ.Σ, τους προπονητές-τριες και τους αθλητές-τριες του Α.Σ.ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
🎄🎅🎄Καλές γιορτές! 🎄🎅🎄

FB_IMG_1545585453678

Αγώνας Γυναικών ΑΣ Ηλιούπολης-ΑΕ Αίολος Ταύρος 3-0

Με νίκη ολοκλήρωσε τον πρώτο γύρο η ομάδα μας, η οποία για την 11η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Β’ Εθνικής Γυναικών, νίκησε με 3-0 την αντίστοιχη ομάδα ΑΕ Αίολος-Ταύρος στο Α’ Κλειστό Ηλιούπολης.
Τα σετ: (25-11, 25-17, 25-13)

Η εικόνα ίσως περιέχει: 2 άτομα, άτομα κάνουν σπορ, γήπεδο μπάσκετ, παπούτσια και κοντά ρούχα
+

Τα υπόλοιπα αποτελέσματα της 11ης αγωνιστικής :
ΔΑΣ Δραπετσώνας – ΑΠΣ Άμιλλα 3-0 (25-9, 25-10, 25-6)
ΑΟ Πήγασος Χαϊδαρίου – ΑΟ Θρίαμβος 0-3
ΑΠΣ Αλίμου – ΑΟΝΣ Μίλων 3-2
ΑΟΝ Αργυρούπολης – ΓΑΝΣ Ίρις 3-0
ΑΟ Αστέρας Νίκαιας – ΑΟ Ένωση Ιλίου 1-3 (18-25, 19-25, 25-18, 19-25).

Αγώνας Vintage Γυναικών ΑΣ Ηλιούπολης – ΑΟ Αιγάλεω 0-3

Για την 6η αγωνιστική του Πρωταθλήματος VINTAGE Γυναικών, η ομάδα μας ηττήθηκε με 3-0 από την αντίστοιχη ομάδα ΑΟ Αιγάλεω στο Κλειστό Γυμναστήριο του 5ου Δημοτικού Σχολείου Ηλιούπολης.

Α.Σ. ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (Δημήτρης Κομνηνός) Θεοδώρου Μαρκέλλα (αρχηγός), Σιάτρα Βάνα, Μανιάτογλου Σοφία, Σούσουλα Λία, Ειρήνη Σαχινίδου, Μαρία Λαγού, Χιώτη Ηλιάνα, Χοβαρδά Αφροδίτη, Βλάνδου Μαρία(λ).

Αγώνας Γυναικών ΑΟ Ένωση Ιλίου – ΑΣ Ηλιούπολης 3-0

Για την 10η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Β’ Εθνικής Γυναικών, η ομάδα μας ηττήθηκε με 3-0 από την αντίστοιχη ομάδα ΑΟ Ένωση Ιλίου στο Κλειστό Ιλίου «Γ. Κακούρης»

Τα σετ: (25-23, 25-15, 29-27)

Α.Σ. ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (Γιώργος Κερκινές):Σταυρούλα Λιαρομάτη (αρχηγός), Άννα Παπαχρήστου, Κουμβάκη Άννα, Δώρα Βαγγή, Μυρτώ Ξοφάκη, Μαυρογένη Ειρηάνα, Νάντια Χρυσομαλλίδη, Γιώτα Βλασερού, Κοντολέων Κατερίνα, Γωγούσου Ιωάννα, Μπογιατζή Χριστίνα (λ), Κουμούτσου Ναταλία (λ).