Αγώνας Κ18 ΑΣ Ηλιούπολης-Μ.Ε.Λ.Α.Σ Αγ. Ελευθέριος 3-2

🏐 🏐 🏐 ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΓΩΝΩΝ 🏐🏐 🏐
☑️Κορίτσια Κ18
Για την 4η αγωνιστική της Α΄φάσης του Πρωταθλήματος Κ18, η ομάδα μας σε έναν αγώνα που κρίθηκε στο tie break νίκησε με 3-2 σετ την ομάδα Μ.Ε.Λ.Α.Σ Αγ. Ελευθέριος στο Κλειστό Γυμναστήριο του 5ου Δημοτικού Σχολείου Ηλιούπολης.
▶️Τα σετ: (25-8, 14-25, 25-22, 26-28, 15-11)
Α.Σ. ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (Μυρτώ Ξοφάκη) : Καπετανή Κατερίνα (αρχηγός), Παπαδοθωμάκου Αρετή, Βογιατζή Μαρίνα, Κακατσίδα Ιωάννα, Kάτση Σταυρούλα, Κοτρώνη Σίσσυ, Παπαθανασίου Αλεξία, Σαραντοπούλου Κάτια, Στυλιανού Νικόλ, Τσολάκη Εβελίνα, Εμμανουήλ Φωτεινή (λ) Ντρούβα Στέλλα(λ).
Συγχαρητήρια στα κορίτσια μας! 💙🤘

Αγώνας Γυναικών ΑΣ Ηλιούπολης-ΑΟ Αστέρας Νίκαιας 3-1

Στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Β’ Εθνικής Γυναικών, η ομάδα μας νίκησε με 3-1 σετ την ομάδα ΑΟ Αστέρας Νίκαιας στο Α΄Κλειστό Ηλιούπολης.▶️Τα σετ: (20-25, 25-17, 25-20, 25-23) Α.Σ. ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (Γιώργος Κερκινές): Μαρίνα Καλαϊτζίεβα (αρχηγός), Άννα Παπαχρήστου, Μαριάννα Λιαρούτσου, Δώρα Βαγγή, Μυρτώ Ξοφάκη, Ειρηάνα Μαυρογένη, Έφη Κωτούλα, Άννα-Μαρία Περάκη, Καρολίνα Λάππα, Δανάη Βήχου, Δήμητρα Χειλαδάκη, Σταυρούλα Λιαρομάτη, Χριστίνα Μπογιατζή, (λ), Στέλλα Ντρούβα (λ).Τα υπόλοιπα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής :☑️ ΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ- ΑΟΠ ΜΟΣΧΑΤΟΥ 3-0 (25-18, 25-16, 25-14) ☑️ ΑΣΠ ΓΛΥΦΑΔΑ – ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 3-0 (25-11, 25-20, 25-13) ☑️ ΓΑΝΣ ΙΡΙΣ – ΠΟΚ ΕΣΠΕΡΟΣ 3-0 (25-15, 25-15, 25-9)☑️ ΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ – Μ.Ε.Λ.Α.Σ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 3-1 ☑️ ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ – ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ 3-0 (25-8, 25-19, 25-19) ☑️ ΑΟ Π.ΦΑΛΗΡΟΥ – ΑΠΣ ΑΛΙΜΟΥ 3-0

Κύπελλο Γυναικών ΑΟ Ιωνικός Νίκαιας-ΑΣ Ηλιούπολης 3-0

☑️ΓΥΝΑΙΚΕΣ
Για την 3η φάση του Κυπέλλου Γυναικών Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α. η ομάδα μας σε νοκ-αουτ αγώνα, ηττήθηκε με 3-0 σετ από την ομάδα ΑΟ Ιωνικός Νίκαιας στο Σελεπίτσαρι και αποκλείστηκε από την επόμενη φάση.
▶️Τα σετ: (25-20, 25-18, 25-15)
Α.Σ. ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (Γιώργος Κερκινές): Μαρίνα Καλαϊτζίεβα (αρχηγός), Άννα Παπαχρήστου, Μαριάννα Λιαρούτσου, Δώρα Βαγγή, Μυρτώ Ξοφάκη, Ειρηάνα Μαυρογένη, Έφη Κωτούλα, Άννα-Μαρία Περάκη, Καρολίνα Λάππα, Δανάη Βήχου, Δήμητρα Χειλαδάκη, Σταυρούλα Λιαρομάτη, Χριστίνα Μπογιατζή, (λ), Ειρήνη Παναγοπούλου (λ).

Αγώνας Κ18 ΑΕ Αρμενική-ΑΣ Ηλιούπολης 2-3

Για την 3η αγωνιστική της Α΄φάσης του Πρωταθλήματος Κ18, η ομάδα μας σε έναν αγώνα που κρίθηκε στο tie break νίκησε με 3-2 σετ την ομάδα ΑΕ Αρμενική στο Κλειστό Ζαβαριάν.
▶️Τα σετ: (18-25, 25-16, 25-14, 24-26, 15-11)

Α.Σ. ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (Μυρτώ Ξοφάκη) : Καπετανή Κατερίνα (αρχηγός), Παπαδοθωμάκου Αρετή, Μούντρου Αλίκη, Βογιατζή Μαρίνα, Κακατσίδα Ιωάννα, Kάτση Σταυρούλα, Κοτρώνη Σίσσυ, Παπαθανασίου Αλεξία, Σαραντοπούλου Κάτια, Στυλιανού Νικόλ, Κουλόικα Μελίνα, Τσολάκη Εβελίνα, Εμμανουήλ Φωτεινή (λ) Ντρούβα Στέλλα(λ).
Θερμές ευχές για περαστικά και γρήγορη ανάρρωση στην πασαδόρο της ομάδας μας Μελίνα Κουλόικα 🙏💪
Συγχαρητήρια σε όλα τα κορίτσια μας που μετά τον τραυματισμό της Μελίνας έμειναν δυνατές και πήραν και τη νίκη! 👏💙🤘

Αγώνας Γυναικών ΔΑΣ Δραπετσώνας-ΑΣ Ηλιούπολης 2-3

Στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Β’ Εθνικής Γυναικών, η ομάδα μας σε έναν αγώνα που κρίθηκε στο tie break νίκησε με 3-2 σετ την ομάδα ΔΑΣ Δραπετσώνας στο Κλειστό Δραπετσώνας «Αρ. Παπαμιχαήλ»▶️Τα σετ: (26-24, 17-25, 20-25, 25-22, 9-15) Α.Σ. ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (Γιώργος Κερκινές): Μαρίνα Καλαϊτζίεβα (αρχηγός), Άννα Παπαχρήστου, Μαριάννα Λιαρούτσου, Δώρα Βαγγή, Μυρτώ Ξοφάκη, Ειρηάνα Μαυρογένη, Έφη Κωτούλα, Άννα-Μαρία Περάκη, Καρολίνα Λάππα, Δανάη Βήχου, Δήμητρα Χειλαδάκη, Σίσσυ Κοτρώνη, Χριστίνα Μπογιατζή, (λ), Ειρήνη Παναγοπούλου (λ).Τα υπόλοιπα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής :☑️ ΑΟΠ ΜΟΣΧΑΤΟΥ- ΑΟ Π.ΦΑΛΗΡΟΥ 3-1 (25-14, 18-25, 25-22, 25-21) ☑️ ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ – ΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ 0-3 (17-25,17-25,21-25) ☑️ ΠΟΚ ΕΣΠΕΡΟΣ – ΑΣΠ ΓΛΥΦΑΔΑ 0-3 ☑️ Μ.Ε.Λ.Α.Σ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ – ΓΑΝΣ ΙΡΙΣ 0-3 (11-25, 17-25, 23-25) ☑️ ΑΟ ΑΣΤΕΡΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ – ΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 3-2 ☑️ ΑΠΣ ΑΛΙΜΟΥ- ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 1-3 (15-25, 27-25, 9-25, 21-25)

Αγώνας Κ18 ΑΣ Ηλιούπολης-ΑΣ Ευκλείδης 3-0

Για την 2η αγωνιστική της Α΄φάσης του Πρωταθλήματος Κ18, η ομάδα μας νίκησε με 3-0 σετ την ομάδα του ΑΣ Ευκλείδης στο Κλειστό Γυμναστήριο του 5ου Δημοτικού Σχολείου Ηλιούπολης.▶️Τα σετ: (25-18, 25-18, 25-11)Α.Σ. ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (Μυρτώ Ξοφάκη) : Καπετανή Κατερίνα (αρχηγός), Παπαδοθωμάκου Αρετή, Μούντρου Αλίκη, Βογιατζή Μαρίνα, Κακατσίδα Ιωάννα, Κοτρώνη Σίσσυ, Παπαθανασίου Αλεξία, Σαραντοπούλου Κάτια, Στυλιανού Νικόλ, Κουλόικα Μελίνα, Τσολάκη Εβελίνα, Εμμανουήλ Φωτεινή (λ) Ντρούβα Στέλλα(λ).Συγχαρητήρια στα κορίτσια μας! 💙🤘

Αγώνας Γυναικών ΑΣ Ηλιούπολης-ΑΟ Ένωση Ιλίου 0-3

Στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Β’ Εθνικής Γυναικών, η ομάδα μας γνώρισε την ήττα με 3-0 σετ από την ομάδα του ΑΟ Ένωση Ιλίου στο Α’ Κλειστό Ηλιούπολης. ▶️Τα σετ: (24-26, 25-27, 10-25) Α.Σ. ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (Γιώργος Κερκινές): Μαρίνα Καλαϊτζίεβα (αρχηγός), Άννα Παπαχρήστου, Μαριάννα Λιαρούτσου, Δώρα Βαγγή, Ειρηάνα Μαυρογένη, Έφη Κωτούλα, Άννα-Μαρία Περάκη, Καρολίνα Λάππα, Δανάη Βήχου, Δήμητρα Χειλαδάκη, Σίσσυ Κοτρώνη, Στέλλα Ντρούβα, Χριστίνα Μπογιατζή, (λ), Ειρήνη Παναγοπούλου (λ).Τα υπόλοιπα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής :☑️ΑΟ Π.ΦΑΛΗΡΟΥ- ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ Αναβολή ☑️ΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ – ΠΟΚ ΕΣΠΕΡΟΣ 3-1 ☑️ΑΣΠ ΓΛΥΦΑΔΑ – Μ.Ε.Λ.Α.Σ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 3-2 ☑️ΓΑΝΣ ΙΡΙΣ – ΑΟ ΑΣΤΕΡΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 3-0 (25-19, 25-22, 25-16) ☑️ ΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ- ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ 0-3 (15-25, 26-28, 12-25) ☑️ΑΟΠ ΜΟΣΧΑΤΟΥ- ΑΠΣ ΑΛΙΜΟΥ 1-3

Αγώνας Κ18 ΑΣ Οδυσσέας Αγ. Βαρβάρας-ΑΣ Ηλιούπολης 0-3

Για την 1η αγωνιστική της Α΄φάσης του Πρωταθλήματος Κ18, η ομάδα μας νίκησε με 3-0 σετ την ομάδα του ΑΣ Οδυσσέας Αγ. Βαρβάρας στο Κλειστό Γυμναστήριο «Ολυμπιονίκη Μαρίας Ελένης Κορδαλή».
▶️Τα σετ:(18-25, 7-25, 17-25)
Α.Σ. ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (Μυρτώ Ξοφάκη) : Καπετανή Κατερίνα (αρχηγός), Παπαδοθωμάκου Αρετή, Μούντρου Αλίκη, Βογιατζή Μαρίνα, Κακατσίδα Ιωάννα, Κοτρώνη Σίσσυ, Κάτση Σταυρούλα, Παπαθανασίου Αλεξία, Σαραντοπούλου Κάτια, Στυλιανού Νικόλ, Κουλόικα Μελίνα, Τσολάκη Εβελίνα, Εμμανουήλ Φωτεινή (λ) Ντρούβα Στέλλα(λ).
Συγχαρητήρια στα κορίτσια μας για το καλό τους ξεκίνημα!💙🤘

Κύπελλο Γυναικών ΑΠΣ Άμιλλα-ΑΣ Ηλιούπολης 0-3

☑️ΓΥΝΑΙΚΕΣΓια την 2η φάση του Κυπέλλου Γυναικών Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α. η ομάδα μας σε νοκ-αουτ αγώνα, νίκησε με 3-0 σετ την τυπικά γηπεδούχο ομάδα ΑΠΣ Άμιλλα στο Α’ Κλειστό Ηλιούπολης και πήρε την πρόκριση για την επόμενη φάση.👏▶️Τα σετ: (13-25, 13-25, 17-25)Α.Σ. ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (Γιώργος Κερκινές): Μαρίνα Καλαϊτζίεβα (αρχηγός), Άννα Παπαχρήστου, Μαριάννα Λιαρούτσου, Μυρτώ Ξοφάκη, Ειρηάνα Μαυρογένη, Έφη Κωτούλα, Άννα-Μαρία Περάκη, Καρολίνα Λάππα, Δανάη Βήχου, Δήμητρα Χειλαδάκη, Σίσσυ Κοτρώνη, Στέλλα Ντρούβα, Χριστίνα Μπογιατζή, (λ), Ειρήνη Παναγοπούλου (λ).Για την 3η φάση του Κυπέλλου, η ομάδα μας θα αντιμετωπίσει τον νικητή της αναμέτρησης ΑΟ Ιωνικός Νίκαιας – Μ.Ε.Λ.Α.Σ. Αγ. Ελευθέριος

Κύπελλο Γυναικών Πειραϊκός Σύνδεσμος-ΑΣ Ηλιούπολης 1-3

🏐 🏆 🏐 ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΓΩΝΩΝ 🏐🏆 🏐☑️ΓΥΝΑΙΚΕΣΓια την 1η αγωνιστική του Κυπέλλου Γυναικών Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α. η ομάδα μας, σε νοκ-αουτ αγώνα, νίκησε με 3-1 σετ την ομάδα Πειραϊκός Σύνδεσμος στο ΔΓ Πειραιά Π.Σαλπέας και πήρε την πρόκριση για την επόμενη φάση.👏▶️Τα σετ: (17-25, 13-25, 25-20, 15-25)Α.Σ. ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (Γιώργος Κερκινές): Μαρίνα Καλαϊτζίεβα (αρχηγός), Άννα Παπαχρήστου, Μυρτώ Ξοφάκη, Ειρηάνα Μαυρογένη, Έφη Κωτούλα, Άννα-Μαρία Περάκη, Καρολίνα Λάππα, Δανάη Βήχου, Σίσσυ Κοτρώνη, Στέλλα Ντρούβα, Χριστίνα Μπογιατζή, (λ), Ειρήνη Παναγοπούλου (λ).ℹ️ Για την 2η φάση του Κυπέλλου, η ομάδα μας θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας την ομάδα ΑΠΣ Άμιλλα.